Pieskované sklo – elegantné riešenie vo vašej domácnosti

Pieskované sklo je obľúbenou súčasťou moderných minimalistických interiérov, vyzerá vynikajúco ako materiál pre dvere, sklenené steny či posuvné systémy. Elegantne vynikne v moderných kúpeľniach, štýlových vstavaných šatníkoch, ale aj na zrkadlách či policiach. Dokáže  príjemne zmodernizovať priestor a je výbornou voľbou aj v menších miestnostiach. 

pieskovane sklo

V exteriéri sa využíva jeho prirodzená vlastnosť prepustiť svetlo pri zachovaní súkromia v miestnosti. Je výbornou voľbou nielen pre výplne svetlíkov vchodových dverí, ale vyzerá vynikajúco aj ako náhrada celej dvernej výplne najmä pri rodinných domoch, kde sú súčasťou architektúry iné veľké presklenia. Vhodným riešením je aj pre moderné zábradlia, kde pieskový efekt zabezpečí okrem estetického vzhľadu aj dostatočnú bezpečnosť osôb.

 

Ako vzniká matný efekt pieskovaného skla?

Pieskovanie skla (nazývané tiež matovanie) spočíva v mechanickom procese tryskania povrchu skla prúdom piesku pod vysokým tlakom. Brúsny materiál, akým je piesok, odstráni vrchnú vrstvu skla,  vytvorí efekt nepriehľadnosti a hodvábnu štruktúru.

Pieskovanie umožňuje tvoriť ľubovoľné vzory na skle – napríklad logá, alebo rôzne dekoračné  vzory. Efekt  môže byť priehľadný na matovanom skle a naopak, matovaný vzor na hladkom skle.

 

Nekonečné možnosti kombinácií

Vpustite do svojho interiéru viac svetla a rozžiarte ho štýlovým použitím pieskovaného skla. Pre dosiahnutie útulného pocitu ho kombinujte so svetlými pastelovými farbami, či teplými drevodkormi a bielou. Presvetlenie či optický predel  miestností umožní aj moderná subtílna sklenená konštrukcia, kde práve matné sklo pôsobí luxusným dojmom. Jeho použitie je vhodné aj v prípadoch, keď chceme interiér opticky zväčšiť, či nezaťažiť použitím ťažších interiérových prvkov.  

 

Ako čistiť pieskované sklo

Pri čistení si vystačíme s čistou vodou a mäkkou handričkou, ktorá nezanecháva nitky. Odporúčame sklo najskôr umyť bez použitia akéhokoľvek saponátu a s množstvom vody to nepreháňať, aby nevznikli nevzhľadné mapy. V prípade väčšieho znečistenia si môžeme pomôcť malým množstvom bežného čistiaceho prostriedku bez abrazívnych častí, aby nedošlo k poškodeniu skla. Povrch vyčistíme a suchou utierkou vyleštíme dosucha. Vždy je potrebné čistiť ho  celý, aby sme  sa vyhli zbytočným fľakom.  

Search